Автономне опалення без зайвих турбот і витрат


газовий конвектор ФеррадЯкщо так, тоді раді представити вам газові конвектори. Газові конвектори - це невеликі, одноконтурні (якщо так можна сказати) газові обігрівачі, які використовуються для обігріву приміщень площею від 20 до 50 м.кв.

Невеликий екскурс в історію. Як і багато інших технологічних новинок, газові конвектори вперше, моделі-прототипи, з'явилися в 20-30х роках минулого століття. До 60-х років вдосконалені моделі стали популярними в багатьох країнах: Англія, Німеччина, Угорщина, США, Італія, Данія і т. П. В Україні газові конвектори тільки останні років 15 набирають популярність і використовуються для приватних будинків, виробничих об'єктів, теплиць і т. п., де немає центрального опалення і немає можливості або бажання облаштовувати опалення на базі котлів: електричних, газових або твердопаливних.

Пропоную вам ознайомитися з технічною стороною і особливостями газовий конвектор акоггазових конвекторів. В якості основного джерела живлення використовується природний магістральний газ, але, якщо вам необхідно використовувати зріджений газ, необхідно переобладнати газовий конвектор. Для цього слід звернутися в сервісний центр, замовити послугу і комплект для переобладнання. Якщо мова йде про газові конвектори вітчизняного виробництва, то вартість переобладнання газового конвектора складе приблизно 250-350 грн (робота + матеріали). Вартість монтажу газового конвектора залежить від складності та потужності і може коливатися в межах 900-2000 грн.

Залежно від конструкції газові конвектори можуть бути з настінного або з підлоговою установкою. Серед іменитих виробників газових конвекторів є досить відомі ТМ: АКОГ (Ужгород), Росс (Харків), АТОН, Demrad (Туреччина), Ferrad (Туреччина) і т.д.

Розглянемо докладніше конструкцію газового конвектора.

Газовий конвектор складається з таких частин:

- теплообмінника;
- газового пальника (основного та допоміжного);
- газової автоматики і термостата;
- зовнішнього кожуха;
- газоходу.
- коаксиальной трубы.

Принцип роботи газового конвектора

Газовий пальник знаходиться в теплообміннику. Відповідно, газ потрапляє в газовий пальник і згораючи виділяє тепло, яке, в свою чергу, нагріває повітря, що надійшло через коаксіальний димохід і вже нагріте повітря подає в приміщення, поступово нагріваючи його до заданої температури.

принцип работы газового конвектораЯк вже було зазначено вище, газовий пальник складається з двох частин: основна і запального. До запальної частини пальника підведений електрод, який передає вогонь на газ за рахунок електронного (робота від батарейок) або п'єзоелектричного заряду.

У момент загоряння запального пальника спрацьовує автоматика, яка аналізує задані параметри, підлаштовуючись під них. Для цього, в автоматиці є спеціальний клапан, який, в залежності від необхідності або подає більше, або зменшує кількість газу. Як тільки температура в приміщенні досягає заданої, спрацьовує клапан, що знижує подачу газу. Завдяки чому, основний пальник переходить в режим очікування, а запальник продовжує трохи горіти. Момент зниження температури в приміщенні на 2-5 ° С фіксує термостат, який подає сигнал і основний пальник знову починає нагрівати повітря.

Теплообмінник газового конвектора може бути виготовлений із сталі або чавуну, останній значно здорожує вартість самого обігрівача. Оскільки чавун більш дорогий метал, який, до того ж, має поліпшену тепловіддачу. Сталевий теплообмінник (як у газових конвекторів АКОГ) покритий з обох сторін жаростійкою емаллю.

Як правило, газові конвектори встановлюють під вікном, як і звичайний радіатор опалення. При цьому, в зовнішній стіні необхідно зробити отвір для відводу продуктів згоряння. Для цього монтується коаксіальний димохід, який діє за принципом труба в трубі, коли по одній трубі відбувається забір повітря, а по другий - відведення продуктів згоряння.

Наявність автоматики робить газовий конвектор досить безпечним, контролюючи всі процеси.

Одним з важливих переваг газових конвекторів можна назвати компактність і відсутність допоміжних елементів: труби, радіатори, крани, котел, розширювальний бак, насос і т. П.При виборі газового конвектора слід врахувати необхідність правильного підбору потужності. Діапазон потужності газового конвектора починається від 2 кВт і до 5 кВт. Тобто один газовий конвектор здатний обігріти 1 кімнату площею 20, 30,40,50 м.кв., за умови, що приміщення має достатню теплоізоляцію і висота стелі не перевищує 2,5-2,7 м.схема роботи газового конвектора

Витрата природного газу коливається від 0,27 м.куб/год для газового конвектора потужністю 2 кВт і до 0,6 м.куб/год для конвектора потужністю 5 кВт (Дані взяті з офіційного сайту вітчизняного виробника, тому для інших виробників конвекторів можуть незначно відрізнятися).

Експлуатація газового конвектора досить проста і зрозуміла, оскільки всю основну роботу виконує автоматика. Досить популярна автоматика італійського виробника SIT, її використовують більшість вітчизняних виробників. Вона вважається безпечною і довговічною. Є і більш недорогі варіанти автоматики, на приклад, MP виробництва - Польща і т.п.

Фактори, які необхідно взяти до уваги перед купівлею газового конвектора

 • - газовий конвектор - це газовий обігрівач, який вимагає грамотної установки фахівцями або представниками сервісного центру;
 • - газовий конвектор слід раз в 5 років перевіряти сервісантам на наявність або відсутність зношених деталей;
 • - гарантія на газовий конвектор діє лише за умови установки конвектора фахівцями або співробітниками газової служби;
 • - для установки газового конвектора необхідно розробити проект і погодити його;
 • -для економічності експлуатації і продовження терміну служби рекомендуємо встановлювати по 1 газовому конвектору в приміщення з площею до 50 м.кв.
  - приміщення більшої площі вимагатимуть установки декількох газових конвекторів.

Підводячи підсумки, хотілось би ще раз відмітити і підкреслити переваги газових конвекторів.

Переваги використання газових конвекторів:

 • - автономність,
 • - невисока вартість (конвектор 2 кВт від 2000 грн),
 • - компактність розмірів,
 • - висока якість обігріву,
 • - тривалий термін служби від 15 років і вище,
 • - немає потреби проводити великі і довгі комунікації трубами і т. п.


Автор: Ірина Поступайло

Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками
Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками

Енергонезалежні твердопаливні котли набирають все більшої популярності через постійне подорожчання енергоносіїв і повсюдної неадекватності постачальників, що насолоджуються монополістичною системою роботи, що дісталася їм від СРСР

Тепловые завесы, принципы выбора
Тепловые завесы, принципы выбора

Большое количество производственных или коммерческих помещений ввиду специфики деятельности вынуждены периодически открывать двери, окна, ворота, технические проемы или же держать их длительное время полностью открытыми.

Это приводит к быстрому выстуживаю рабочих помещений. Решением являются тепловые завесы.

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado