Чи реально бойлер економічніше централізованої гарячої води ???

Нам дуже часто перед покупкою бойлера задають питання: скільки тягне електрики, який ТЕН краще, який об'єм вибрати для сім'ї з 3-4 чоловік ???


На всі ці питання відповісти не складно, але для кожного клієнта потрібно підібрати свій варіант.

Нижче ми розповімо вам історію експлуатації бойлера, за вихідними даними будуть вказані ціни і тарифи на червень 2015 року, без урахування субсидій.

 data-verified=Жила-була сім'я з 5 чоловік, і був у них бойлер з мокрим Теном на 50 л, який служив вірою і правдою понад 10 років. При цьому чистка бойлера відбувалася всього двічі, та й то за останні два роки. При тій чистці, з бойлера було вичищено відра два мула і водоростей (жартую), але видовище було не для людей зі слабкими нервами.
Так що так, шановні читачі, старі добрі бойлери можуть служити багато-багато років, чи прослужать так і нові бойлери, це хороший питання, на яке ви дізнаєтеся відповідь коли ваш бойлер піде в інший світ.

Хочу зазначити, що виробники надають на сучасні бойлери обігріву гарантію 1 рік на електричну частину і 5-7 років на бочку. Але, для того, щоб дана гарантія була вам представлена в потрібний момент ви повинні виконати кілька правил. По-перше, монтаж бойлера повинен здійснювати фахівець з потрібним рівнем допуску, який також повинен поставити відмітку про гарантії в паспорті бойлера. По-друге, бажано раз на рік проводити чистку бойлера. Частка бойлера - це запорука тривалого терміну служби, оскільки в цей час очищається ТЕН і бочка від усякої нечисті.
І ця нечисть - це електрохімічна корозія, яка з часом руйнує як нагрівальний елемент, так і шви бочки, через що може бойлер почати протікати.
Дозвольте вам розповітси, що відбувається з нагрівальним елементом, у випадку, якщо ви роками забуваєте про чищення.
На ТЕНові або нагрівальному елементі починає з'являтися накип, який з часом накопичується повністю покриваючи нагрівач. Це погано по двох причинах, по-перше - з роками, якщо його не чистити ТЕН буде руйнуватися, а по-друге - через цнй накип, бойлер стане повільніше нагрівати воду і більш інтенсивно використовувати електрику (через збільшення часу нагрівання).


Розрізняють бойлери з «сухим» і «мокрим» ТЕНом, при цьому бойлери з «мокрим» ТЕНом коштують гривень на 300-500 дешевше, але й термін служби у них трохи нижче.
Сухий ТЕНСухий ТЕН - це звичайний нагрівальний елемент, який знаходиться в захисній стеатитовий колбі, відповідно, ТЕН на пряму не контактує з водою, і тому весь накип може утворюватися тільки на колбі. Термін служби таких ТЕНів вище. Тут я не вказую терміни служби, тому що все залежить від багатьох факторів: бренд бойлера, тип води (м'яка або жорстка), інтенсивність експлуатації, наявність / відсутність водопідготовки і т.п.
Ще одна рекомендація для тривалого терміну служби бойлера - раз на 3-5 років заміна магнієвого анода або в міру його руйнування. Тому як магнієвий анод бере на себе весь удар і захищає ТЕН і бак від утворення корозії.
Економна рекомендація по бойлерам полягає в наступному, за замовчуванням, максимально допустима температура теплоносія в бойлері становить 75°С, але ви можете виставити і менше 55°С (нижче не рекомендується, щоб не розмножувалися бактерії), завдяки чому зменшитися час нагрівання бойлера і буде менше споживатися електрики.

Отже, під підсумовуючи, щоб бойлер служив вірою і правдою, потрібно робити періодичну очистку бойлера і стежити за станом магнієвого анода.

 data-verified=Повернемося до нашої сім'ї з 5 осіб, які активно експлуатують бойлер об'ємом 50 л, з потужністю ТЕНа 1,6 кВт. Нижче представлена таблиця споживання гарячої та холодної води, а також ціни.

Заради експерименту, в червні місяці бойлер був повністю відключений і всі члени сім'ї користувалися виключно гарячою централізованою водою.

Стабільні витрати на електроенергію для нагріву бойлера 100 кВт/міс, перевірено роками.

Витрати по воді цієї сім'ї:

Місяці

Холодна вода, м.куб

Ціна/м.куб

Гаряча вода, м.куб

Ціна/м.куб

Споживання бойлеру кВт/месяц

Ціна/кВт

Червень 2015

13

7,08

6

41

0

0

Травень 2015

16

7,08

1

41

100

0,61

Квітень 2015

11

7,08

3

41

100

0,61

Результати розрахунків:

квітень:
холодна вода - 77,88 грн
гаряча вода - 123 грн
бойлер - 61 грн

травень:
холодна вода - 113,28 грн
гаряча вода - 41 грн
бойлер - 61 грн

червень:
холодна вода - 92,04 грн
гаряча вода - 246 грн
бойлер - 0 грн

Підсумковий результат витрат по місяцях
У місяці, коли використовувався бойлер витрати на воду і світло складали
квітня: 261,88 грн
травень: 215,28 грн

У червні, як ми вже говорили, бойлер не використовувався загальні витрати за гарячу і холодну воду склали:
червень: 338 грн

Як бачите, результати очевидні, якщо порівнювати червень і травень місяць, то загальна сума переплати в червні склала 122 грн, а якщо порівнювати червня з квітнем, то всього 76 грн. Зверніть увагу, що тут представлені весняні та літні місяці, коли гаряча вода використовується в меншому обсязі, з порівняно з холодною порою року.
Прошу також відзначити, що бойлер досить старенький, і теплоізоляція в ньому не така як у сучасних бойлерів, і це за умови, що ТЕН жодного разу не змінювався, а чистився двічі в домашніх умовах.

І як хепі-енду, робимо висновок, що використовувати бойлер досить вигідно, і вигідно однозначно. Тому родина як користувалася бойлером, так ним користуватися і буде.
А якщо ви бажаєте подивитися різні бренди бойлерів, рекомендуємо перейти в наш каталог, а якщо бажаєте отримати детальну консультацію, звертайтесь за контактними номерами телефонів.

Завжди Вам раді, ІМ «КОТ»

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado

Система зворотний осмос
Система зворотний осмос

Інформація про зворотний осмос: історія походження, характеристики, способи очищення.

Вибираємо теплі панелі
Вибираємо теплі панелі

На що слід звернути увагу при виборі теплових панелей? Про це вам розповість стаття виробників опалювального обладнання Уден-с. Теплові панелі - як сучасне обладнання для опалення приміщень різного призначення