5 критеріїв для вибору котла

1. За потужністю.

При розрахунку враховуйте загальну площу приміщень, включаючи коридори, санвузол та інше. Наприклад, якщо у вас сумарна площа житлових приміщень 80-85 м.кв., то загальна площа складе близько 100 м.кв. На обігрів 10 м.кв. площі в зимовий час припадає близько 1 кВт теплової потужності. Відповідно, для обігріву 100-метрової площі потрібно 10 кВт потужності. Це приблизне значення. Якщо "за бортом" буде 20-градусний мороз, цієї потужності може не вистачити для досягнення комфортної температури в кімнатах. Знадобиться відсотків на 40 більше. Тобто, котел повинен віддавати потужність приблизно 14 кВт. Це не означає, що потрібно купувати котел такої потужності. Він не повинен працювати на межі своїх можливостей. Тому є сенс купувати котел з максимальною потужністю 25 кВт, а для нормальної експлуатації виставити потужність 14 кВт. Ця рекомендація стосується, головним чином, газових котлів. Запас потужності гарантує вам тривалий термін служби котла і мінімальну ймовірність поломок.

Якщо планується установка двоконтурного котла, то необхідний додатковий запас потужності не менше 25%. Електричні двоконтурні котли зустрічаються рідко, вони коштують набагато дорожче одноконтурних, і їх виробляють дуже мало. Близько 95% електричних котлів - одноконтурні.

На 100 м.кв. рекомендується брати котел потужністю не більше 12-15 кВт. Якщо будинок невеликий, то швидше за все, до нього прокладена лінія електропостачання, що забезпечує, у кращому випадку, потужність 10-15 кВт. За кожен додатковий кВт понад норми на сьогодні потрібно доплачувати близько 1000 грн. Тому немає сенсу шукати електричний котел потужністю 25 кВт: по-перше, лінія може не витримати такого навантаження, по друге - це рішення не вигідне, по-третє — однофазний котел такої потужності навряд чи можна знайти у продажу.

2. За фазністю. Стосується тільки електричних котлів.

Якщо мова йде про житлове приміщення, далеко не завжди можна розраховувати, що електропроводка житлового приміщення зрадіє навантаженню, яке перевищує 7-9 кВт. Це — проста і банальна причина того, що котли великої потужності — трифазні.

Тому вибір невеликий: якщо потрібно опалювати площу до 80 м.кв., є сенс розглядати варіант однофазного електричного котла. Не забувши при цьому про забезпечення якісної теплоізоляції приміщень. Якщо площа більше - доведеться проводити трифазну лінію електропостачання. Або переходити до вибору між газовим і твердопаливним котлом.

3. За наявністю насоса і розширювального бака.

Циркуляція теплоносія в системі опалення може бути природною або примусовою. Мабуть, одна з головних переваг природної циркуляції - її автономність. Якщо у вас виникають часті перебої з електропостачанням, то кращий варіант - це твердопаливний котел в системі з природною циркуляцією.

Варіант дещо більше залежний - газовий котел з механічною автоматикою, встановлений в системі з природною циркуляцією. Теж висока автономність, аби газ не пропадав.

І, нарешті, найзалежніша, але зате найефективніша і економічна система - з примусовою циркуляцією, яку забезпечує спеціальний насос. Він може бути як зовнішнім, так і входити в конструкцію котла.

Аналогічно і з розширювальним баком: він може бути як зовнішнім, так і розташовуватися в корпусі котла.

4. За місцем установки (підлоговий / настінний).

Безумовно, настінний газовий або електричний котел економить місце. Буває, що в однокімнатній квартирі з маленькою кухнею підлоговий котел просто нікуди поставити.

5. За необхідністю використання програматора.

Хочете економити до 25-30% витрат на опалення - придбайте разом з котлом програматор.

Функції програматора прості, але ефективні. По-перше, програматор стежить за температурою в приміщенні (а не в системі опалення) і регулює її, керуючи котлом. По-друге, він виконує це управління за розкладом, який ви самі можете задавати і змінювати.

Рекомендації щодо застосування описаних критеріїв.

Визначаємо необхідну потужність (1 кВт на 10 м.кв.) Враховуємо загальну площу приміщення. На цьому етапі визначаємося з видом палива.

Якщо котел електричний:

-меньше 8 кВт - вибираємо однофазний;

-більше 8 кВт - вибираємо трифазний;

-якщо потрібно двоконтурний, додаємо не менше 25% потужності.

Газовий котел:

-якщо перебої з електрикою - шукаємо котел з механічною автоматикою (котел, що не вимагає підключення до елетромережі). У поєднанні з ним можна використовувати систему з природною циркуляцією теплоносія. Старомодний, але дуже надійний варіант.

-якщо з електропостачанням все гаразд, вибираємо сучасний газовий котел з мікропроцесорним управлінням. Циркуляція теплоносія - примусова за замовчуванням.

-якщо двоконтурний, додаємо не менше 25% потужності.

Твердопаливний котел:

Найбільш ефективні — котли тривалого горіння.

Критерій вибору типу автоматики - такий же, як і для газових котлів: електронна автоматика найбільш ефективна, але у разі перебоїв з електропостачанням, буде працювати далеко не кожен котел.

Можлива робота твердопаливного котла в поєднанні з системою природної циркуляції теплоносія.

Програматор. Існують програматори для всіх типів котлів: електричних, газових і твердопаливних. Ціна програматора на порядок нижче вартості котла, тому економити на ньому немає сенсу. Програматор окупить себе за 1-2 опалювальних сезони, а при потужностях більше 30 кВт - ще швидше.

Для твердопаливних котлів існують ще регулятори тяги (механічні та електромеханічні). Вони призначені для економії палива, збільшення ККД котла. Деякі електромеханічні моделі можуть управляти роботою циркуляційного насоса в системі з примусовою циркуляцією.

Якщо не хочеться відмовлятися від застосування електронної системи управління котлом, подумайте про резервне джерело електроживлення для газового або твердопаливного котла.

Швидко вибрати котел Електричні котли
Твердопаливні котли Газові котли
Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками
Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками

Енергонезалежні твердопаливні котли набирають все більшої популярності через постійне подорожчання енергоносіїв і повсюдної неадекватності постачальників, що насолоджуються монополістичною системою роботи, що дісталася їм від СРСР

Тепловые завесы, принципы выбора
Тепловые завесы, принципы выбора

Большое количество производственных или коммерческих помещений ввиду специфики деятельности вынуждены периодически открывать двери, окна, ворота, технические проемы или же держать их длительное время полностью открытыми.

Это приводит к быстрому выстуживаю рабочих помещений. Решением являются тепловые завесы.

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado