Зволоження повітря, способи зволоження повітря

Зволожувачі повітряЗволоження повітря - це підвищення рівня вологості в приміщенні до оптимальних 40-60%, які необхідні для здоров'я людини, організм якого на 90% складається з води.


Найчастіше, в звичайній житловій квартирі, вологість повітря становить 20-27%, що негативно впливає на організм людини, викликаючи в нього сонливість, знижуючи імунітет, знижуючи працездатність. Особливо негативно позначається сухість повітря на людях, у яких є проблеми з органами дихальних шляхів, алергіків і астматиків.

Більш того, недостатньо зволожене повітря негативно позначається на предметах, що знаходяться в приміщенні: меблі, книги, паркет, музичні інструменти, дерев'яні сувеніри, картини та інші предмети, які від сухості повітря схильні до розтріскування.

В основному, житлова квартира, не оснащена ні кондиціонером, ні вентилятором, тому що проживають у приміщенні люди і тварини в процесі дихання витрачають кисень і насичують його вуглекислим газом.
Якщо температура в приміщенні вище температури, яка зовні, то при її зниженні в приміщенні підвищується вологість, у такому разі слід скористатися осушувачами повітря.

У теж час пересушування повітря викликає посилене випаровування вологи з усіх живих організмів (людей, тварин, рослин, меблів і т.д.)

Як відбувається процес зволоження повітря?

Процес зволоження повітря відбувається шляхом випаровування води, при чому чим вище температура води, тим швидше відбувається процес випаровування та зволоження до заданого рівня. Рівень вологості в приміщенні вимірюється спеціальним пристроєм - гигростатом, який може бути вбудований в зволожувач повітря, а може бути придбаний окремо.

На сьогоднішній день, зволожувачі повітря поділяються на традиційні, парові і ультразвукові. Кожен з вище перерахованих зволожувачів повітря володіє своїми перевагами і недоліками, які можуть схилити покупця до купівлі зволожувача повітря певного типу.

Відносна вологість, яка повинна бути в приміщенні:

- квартира або офіс: 40-60% для дорослих;
- для рослин (вазони), в теплицях, зимових садах, оранжереях: 55-75%;
-для навколишніх предметів меблів, підлогових покриттів з натурального дерева, книг, в місцях збереження книг, картин та інших експонатів (музеї) - 40-60%;
- для дітей і страждаючих хворобами органів дихання - 70-80%.

Багато господинь, для підвищення вологості в приміщенні, особливо під час опалювального сезону, кладуть мокру тканину на батарею, деякі ставлять мисочку з водою біля батареї. Наявність акваріума також є не тільки декоративним елементом, але й додатковим засобом для зволоження повітря. Короткочасні способи зволоження - це сушіння на батареї рушників, розвішування мокрих тюля і т.п

Крім того, є безліч традиційних способів, щоб визначиться з тим, чи потрібно проводити зволоження приміщення чи ні. Або ж, ви можете застосовувати гігрометр, за допомогою якого вимірюється рівень вологості приміщення.
Щоб правильно вибрати зволожувачі повітря необхідно визначитися з його призначенням, для якого приміщення, який рівень вологості необхідний і т.д.

Купити зволожувач повітря можна в магазинах продажів кліматичного або побутового обладнання, в інтернет-магазинах. Дізнатися ціни на зволожувачі повітря, а також ознайомитися з характеристиками і зображеннями зволожувачів можна у підкатегорії зволожувачі, осушувачі.

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado

Система зворотний осмос
Система зворотний осмос

Інформація про зворотний осмос: історія походження, характеристики, способи очищення.

Вибираємо теплі панелі
Вибираємо теплі панелі

На що слід звернути увагу при виборі теплових панелей? Про це вам розповість стаття виробників опалювального обладнання Уден-с. Теплові панелі - як сучасне обладнання для опалення приміщень різного призначення