Умовні позначення

Нижче будуть представлені основні умовні позначення (терміни і значення) по системам опалення та кондиціонування

Робочий тиск (Рр) - це найбільший тиск надлишкового характеру, в водяній системі опалення, при якому забезпечується потрібний експлуатаційний режим трубопроводу при заданій робочій температурі теплоносія. У системі водяного опалення, робочий тиск відповідає нормативним умовам для: арматури (сірий чавун) -15°С (120°С), арматури (вуглецева сталь) -20°С (200°С), арматури (ковкий чавун) -30°С (120°С), арматури (латунь чи бронза) -30°С (120°С) і т.д. У разі, коли робоча температура зростає вище нормативного значення, знижується значення робочого тиску в залежності від матеріалу корпусних деталей арматури.

Межа міцності (Пп) - це значення максимального механічного напруження, при підвищенні якого відбувається руйнування матеріалу (деформація). Значення межі міцності вимірюється в кілограмах сили на квадратний сантиметр (кгс/см2) і позначається в мегапаскалях (МПа)

Бувають такі види межі міцності:

- межа міцності матеріалу при вигині
- межа міцності матеріалу при крученні
- межа міцності матеріалу при розтягуванні
- межа міцності матеріалу при стиску.

Теплопровідність матеріалів

Теплопровідність - це процес переносу енергії відбувається від більше нагрітих частин тіла матеріалу до менш нагрітих в результаті руху тепла.

Вт — Ватт, м - метр, К - Кальвін

Теплопровідність матеріалів, Вт/м*К

срібло

407

мідь

384

алюміній

209

латунь

111

олово

65

сірий чавун

50

бронза

47 — 58

сталь

47

свинець

35

Випробувальний тиск - це надлишковий тиск теплоносія у водяній системі опалення, який дозволяє завчасно виявити можливі протічки і перевірити наявність прихованих дефектів у трубопроводах та підключаються приладах опалення.
Перед початком сезону відбувається запуск системи опалення, перед проведенням якого проводять випробування трубопроводу на герметичність, використовуючи тиск, який перевищує робочий тиск в 1,5 рази.

Номінальний тепловий потік - це тепловий потік, який визначається як:

- Різниця між середньою температурою теплоносія в самому конквекторе і температурою повітря в житловому приміщенні, та прирівнюється до 70 ° С;
- Атмосферний тиск - 760 мм.рт.ст;
- Витрата теплоносія, який рухається за схемою (зверху-вниз) в конвекторі і становить 0,1 кг/с

Різновиди нагрівальних елементів для опалювального обладнання:

Стрічковий нагрівальний елемент (голчастий) виготовлений з хром-нікелевого сплаву, який захищає прилад від перегріву. Нагрівач володіє низьким тепловим опором, низькою іннерційністю і миттєвим виходом на робочий режим температури. (Конвектори Термія)

Обребрений ТЕН закритого типу виготовляється з нержавіючої жароміцної сталі. Нагрівач обребрений алюмінієвими ламелями, які мають підвищену теплопровідність і завдяки своїй поверхні - підвищену тепловіддачу з рівномірним розподілом тепла. (Конвектори Термія)

Закритий Х-подібний нагрівальний елемент - новинка серед нагрівальних елементів, розроблений в Німеччині. Х-подібний нагрівач виготовлений зі спеціального алюмінієвого сплаву, що забезпечує його підвищену тепловіддачу. (Конвектори Термія)

ТЕН - це електричний теплоелектронагрівач трубчастого типу, виготовлений з нержавіючої сталі, в комплексі з застосуванням перокласта - забезпечує підвищену тепловіддачу. (Рідинні радіатори ЕРА)

ТЕН - це нагрівальний елемент U-подібної форми з ребрами алюмінієвими пластинами, завдяки яким запобігає спалювання кисню в приміщенні і збільшується площа нагріву. (Конвектор Atlantic)

Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками
Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками

Енергонезалежні твердопаливні котли набирають все більшої популярності через постійне подорожчання енергоносіїв і повсюдної неадекватності постачальників, що насолоджуються монополістичною системою роботи, що дісталася їм від СРСР

Тепловые завесы, принципы выбора
Тепловые завесы, принципы выбора

Большое количество производственных или коммерческих помещений ввиду специфики деятельности вынуждены периодически открывать двери, окна, ворота, технические проемы или же держать их длительное время полностью открытыми.

Это приводит к быстрому выстуживаю рабочих помещений. Решением являются тепловые завесы.

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado