Умовні позначення

Нижче будуть представлені основні умовні позначення (терміни і значення) по системам опалення та кондиціонування

Робочий тиск (Рр) - це найбільший тиск надлишкового характеру, в водяній системі опалення, при якому забезпечується потрібний експлуатаційний режим трубопроводу при заданій робочій температурі теплоносія. У системі водяного опалення, робочий тиск відповідає нормативним умовам для: арматури (сірий чавун) -15°С (120°С), арматури (вуглецева сталь) -20°С (200°С), арматури (ковкий чавун) -30°С (120°С), арматури (латунь чи бронза) -30°С (120°С) і т.д. У разі, коли робоча температура зростає вище нормативного значення, знижується значення робочого тиску в залежності від матеріалу корпусних деталей арматури.

Межа міцності (Пп) - це значення максимального механічного напруження, при підвищенні якого відбувається руйнування матеріалу (деформація). Значення межі міцності вимірюється в кілограмах сили на квадратний сантиметр (кгс/см2) і позначається в мегапаскалях (МПа)

Бувають такі види межі міцності:

- межа міцності матеріалу при вигині
- межа міцності матеріалу при крученні
- межа міцності матеріалу при розтягуванні
- межа міцності матеріалу при стиску.

Теплопровідність матеріалів

Теплопровідність - це процес переносу енергії відбувається від більше нагрітих частин тіла матеріалу до менш нагрітих в результаті руху тепла.

Вт — Ватт, м - метр, К - Кальвін

Теплопровідність матеріалів, Вт/м*К

срібло

407

мідь

384

алюміній

209

латунь

111

олово

65

сірий чавун

50

бронза

47 — 58

сталь

47

свинець

35

Випробувальний тиск - це надлишковий тиск теплоносія у водяній системі опалення, який дозволяє завчасно виявити можливі протічки і перевірити наявність прихованих дефектів у трубопроводах та підключаються приладах опалення.
Перед початком сезону відбувається запуск системи опалення, перед проведенням якого проводять випробування трубопроводу на герметичність, використовуючи тиск, який перевищує робочий тиск в 1,5 рази.

Номінальний тепловий потік - це тепловий потік, який визначається як:

- Різниця між середньою температурою теплоносія в самому конквекторе і температурою повітря в житловому приміщенні, та прирівнюється до 70 ° С;
- Атмосферний тиск - 760 мм.рт.ст;
- Витрата теплоносія, який рухається за схемою (зверху-вниз) в конвекторі і становить 0,1 кг/с

Різновиди нагрівальних елементів для опалювального обладнання:

Стрічковий нагрівальний елемент (голчастий) виготовлений з хром-нікелевого сплаву, який захищає прилад від перегріву. Нагрівач володіє низьким тепловим опором, низькою іннерційністю і миттєвим виходом на робочий режим температури. (Конвектори Термія)

Обребрений ТЕН закритого типу виготовляється з нержавіючої жароміцної сталі. Нагрівач обребрений алюмінієвими ламелями, які мають підвищену теплопровідність і завдяки своїй поверхні - підвищену тепловіддачу з рівномірним розподілом тепла. (Конвектори Термія)

Закритий Х-подібний нагрівальний елемент - новинка серед нагрівальних елементів, розроблений в Німеччині. Х-подібний нагрівач виготовлений зі спеціального алюмінієвого сплаву, що забезпечує його підвищену тепловіддачу. (Конвектори Термія)

ТЕН - це електричний теплоелектронагрівач трубчастого типу, виготовлений з нержавіючої сталі, в комплексі з застосуванням перокласта - забезпечує підвищену тепловіддачу. (Рідинні радіатори ЕРА)

ТЕН - це нагрівальний елемент U-подібної форми з ребрами алюмінієвими пластинами, завдяки яким запобігає спалювання кисню в приміщенні і збільшується площа нагріву. (Конвектор Atlantic)

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado

Система зворотний осмос
Система зворотний осмос

Інформація про зворотний осмос: історія походження, характеристики, способи очищення.

Вибираємо теплі панелі
Вибираємо теплі панелі

На що слід звернути увагу при виборі теплових панелей? Про це вам розповість стаття виробників опалювального обладнання Уден-с. Теплові панелі - як сучасне обладнання для опалення приміщень різного призначення