Правда про конвектори опалення


Конвектор опаленняКонвектор опалення
- це різновид опалювальних приладів, що працює за принципом конвекційного опалення. Конвекційне опалення являє собою круговий процес опалення, коли нагріте повітря від нагрівального елемента надходить в приміщення, в той час як холодне повітря надходить знизу конвектора і нагріваючись піднімається вгору, потім повільно осідає, охолоджуючись, вниз. Більш ефективна робота приладу досягається за рахунок кожуха, з частково оребренною структурою (для проникнення повітря), який виготовляється з матеріалів з високим показником теплопередачі.
Як правило, нагрівальний елемент конвектора являє собою ТЕН, спіраль або стрічковий нагреваетель, який виготовляється, з матеріалу, який володіє хорошою тепловіддачею, це може бути нержавіюча сталь, алюмінієвий сплав і т.д. Нагрівальний елемент не нагрівається вище 65°С, завдяки чому конвектор безпечний з точки зору відсутності опіків при дотику до приладу.

Сфера застосування конвекторів опалення:

 • - приміщення та будівлі житлового та нежитлового призначення;
 • - може використовуватися в якості основного або додаткового джерела опалення приміщення.


В якості додаткового функціоналу конвектор може бути оснащений термостатом, який буде стабільно підтримувати задану температуру протягом необхідного часу. Термостат може бути електромеханічним і електронним, другий варіант відрізняється більшою точністю роботи, безшумністю, економічністю у витраті.

Види конвекторів опалення (в залежності від теплоносія):

 • - водяні конвектори опалення;
 • - конвектори електричні опалення;
 • - газові конвектори опалення.


Конвектор плінтусного типу - це сучасний опалювальний прилад, який відрізняється високою ефективністю роботи при невеликих розмірах. До того ж, плінтусні конвектори володіють сучасним дизайном, що гарантує їх сумісність з будь-яким дизайном інтер'єру. Як правило, всі конвектори, що випускаються в Україні і не тільки, пофарбовані спеціальними порошковими фарбами в білий колір. Звичайно, можна зробити замовлення на виготовлення конвектора іншого кольору, але це вийти несумірно дорого в порівнянні з вартістю самого конвектора. Широкий діапазон конвекторів по потужності від 0,5 до 6 кВт дозволить підібрати відповідний конвектор для кожного приміщення залежно від його характеристик.

Переваги конвекторів опалення:

 • - рівномірний та швидкий обігрів приміщення,
 • - невелика вага,
 • - легкість монтажу,
 • - простота догляду,
 • - екологічність,
 • - травмобезопасність і т.д
 • Недоліки конвекторів, загалом їх не так багато і вони можуть відчуватися тільки людьми, які схильні до алергії. Так як, конвекційний спосіб опалення схильний до утворення і підняттю пилу в повітрі.

Електроконвектори відрізняються від інших конвекторов видом теплоносія. Електроконвектори опалення можуть бути високими до 45 см і середніми до 35 см, а також вузькими, довгими, квадратними. Максимальна довжина конвектора може досягати 2,5 м, і він при цьому може володіти висотою 23-34 см. Сучасні електричні конвектори, як правило, мають кілька вбудованих режимів регулювання температури, в якості нагрівача використовується ТЕН або інший нагрівач (стрічковий, трубчастий), термостат, датчик перегріву і т.д. По виду конвекції, електроконвектори діляться на електроконвектори з природною циркуляцією і електроконвектори з примусовою циркуляцією повітря.

За способом кріплення електроконвектори бувають настінними та підлоговими.

Газові конвектори опалення являють собою досить новий для України тип опалювальних конвекторів, який, у теж час, використовується в багатьох Європейських країна і не тільки, на протязі багатьох років.
Конструкція газового конвектора досить проста: кожух і теплообмінник. В якості теплоносія використовується природний газ або пропан-бутан, а сам теплообмінник побудований за принципом пальника і камери згоряння. Безпека газового конвектора обумовлена тим, що камера згоряння закрита, відповідно до приміщення не надходять продукти згоряння, а також завдяки наявності труби, що відводить продукти згорання за межі будинку.
Конвектор встановлюється таким чином, щоб зробити в стіні отвір для проведення димоотводним і повітрозабірних труби. Конструкція труби - це труба в трубі - в внутрішній трубі відбувається виведення продуктів згоряння, а в зовнішній трубі - забір повітря. Газовий конвектор працює за принципом природної конвекції, яка виникає через різницю щільності повітря і продуктів згоряння. Зовнішній вигляд газового конвектор особливо не відрізняється від інших видів конвекторів. Сучасний дизайн газового конвектора дозволить його установку в приміщеннях, з практично, будь-яким дизайном.

Конвектори опалення водяні - є ще одним підвидом опалювальних приладів. В основі конструкції водяного конвектора знаходяться труби - водяний теплообмінник, оребрені широкими ламелями, які спрацьовують як додаткові канали проходження повітря. Водяний конвектор може працювати за принципом природної та примусової конвекції. Водяні конвектори з примусовою циркуляцією теплоносія оснащені вентилятором, завдяки якому, швидкість обігріву приміщення значно збільшується. Корпус водяного конвектора не нагрівається вище 40 ° С, що виключає можливість отримання опіків при контакті з опалювальним приладом.

За способом кріплення, водяні конвектори бувають підлоговими, настінними і внутрипідложні. До того ж, водяний конвектор може використовуватися в автономній або централізованій системі опалення, що значно розширює сферу застосування. Крім того, водяний вбудований конвектор можна використовувати для приміщень з великою площею скління, високими стелями, а також приміщення з високою вологістю. Водяні конвектори опалення здатні витримувати тиск до 12 атмосфер. Відмітною перевагою водяного конвектора можна назвати рівномірний обігрів приміщення за рахунок конвекційного опалення.

Конвектори опалення - це опалювальні прилади нового покоління, які володіють високими показниками технічних характеристик, сучасним дизайном і адекватною ціною.

Автор: Поступайло Ірина

Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками
Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками

Енергонезалежні твердопаливні котли набирають все більшої популярності через постійне подорожчання енергоносіїв і повсюдної неадекватності постачальників, що насолоджуються монополістичною системою роботи, що дісталася їм від СРСР

Тепловые завесы, принципы выбора
Тепловые завесы, принципы выбора

Большое количество производственных или коммерческих помещений ввиду специфики деятельности вынуждены периодически открывать двери, окна, ворота, технические проемы или же держать их длительное время полностью открытыми.

Это приводит к быстрому выстуживаю рабочих помещений. Решением являются тепловые завесы.

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado