Правда про конвектори опалення


Конвектор опаленняКонвектор опалення
- це різновид опалювальних приладів, що працює за принципом конвекційного опалення. Конвекційне опалення являє собою круговий процес опалення, коли нагріте повітря від нагрівального елемента надходить в приміщення, в той час як холодне повітря надходить знизу конвектора і нагріваючись піднімається вгору, потім повільно осідає, охолоджуючись, вниз. Більш ефективна робота приладу досягається за рахунок кожуха, з частково оребренною структурою (для проникнення повітря), який виготовляється з матеріалів з високим показником теплопередачі.
Як правило, нагрівальний елемент конвектора являє собою ТЕН, спіраль або стрічковий нагреваетель, який виготовляється, з матеріалу, який володіє хорошою тепловіддачею, це може бути нержавіюча сталь, алюмінієвий сплав і т.д. Нагрівальний елемент не нагрівається вище 65°С, завдяки чому конвектор безпечний з точки зору відсутності опіків при дотику до приладу.

Сфера застосування конвекторів опалення:

 • - приміщення та будівлі житлового та нежитлового призначення;
 • - може використовуватися в якості основного або додаткового джерела опалення приміщення.


В якості додаткового функціоналу конвектор може бути оснащений термостатом, який буде стабільно підтримувати задану температуру протягом необхідного часу. Термостат може бути електромеханічним і електронним, другий варіант відрізняється більшою точністю роботи, безшумністю, економічністю у витраті.

Види конвекторів опалення (в залежності від теплоносія):

 • - водяні конвектори опалення;
 • - конвектори електричні опалення;
 • - газові конвектори опалення.


Конвектор плінтусного типу - це сучасний опалювальний прилад, який відрізняється високою ефективністю роботи при невеликих розмірах. До того ж, плінтусні конвектори володіють сучасним дизайном, що гарантує їх сумісність з будь-яким дизайном інтер'єру. Як правило, всі конвектори, що випускаються в Україні і не тільки, пофарбовані спеціальними порошковими фарбами в білий колір. Звичайно, можна зробити замовлення на виготовлення конвектора іншого кольору, але це вийти несумірно дорого в порівнянні з вартістю самого конвектора. Широкий діапазон конвекторів по потужності від 0,5 до 6 кВт дозволить підібрати відповідний конвектор для кожного приміщення залежно від його характеристик.

Переваги конвекторів опалення:

 • - рівномірний та швидкий обігрів приміщення,
 • - невелика вага,
 • - легкість монтажу,
 • - простота догляду,
 • - екологічність,
 • - травмобезопасність і т.д
 • Недоліки конвекторів, загалом їх не так багато і вони можуть відчуватися тільки людьми, які схильні до алергії. Так як, конвекційний спосіб опалення схильний до утворення і підняттю пилу в повітрі.

Електроконвектори відрізняються від інших конвекторов видом теплоносія. Електроконвектори опалення можуть бути високими до 45 см і середніми до 35 см, а також вузькими, довгими, квадратними. Максимальна довжина конвектора може досягати 2,5 м, і він при цьому може володіти висотою 23-34 см. Сучасні електричні конвектори, як правило, мають кілька вбудованих режимів регулювання температури, в якості нагрівача використовується ТЕН або інший нагрівач (стрічковий, трубчастий), термостат, датчик перегріву і т.д. По виду конвекції, електроконвектори діляться на електроконвектори з природною циркуляцією і електроконвектори з примусовою циркуляцією повітря.

За способом кріплення електроконвектори бувають настінними та підлоговими.

Газові конвектори опалення являють собою досить новий для України тип опалювальних конвекторів, який, у теж час, використовується в багатьох Європейських країна і не тільки, на протязі багатьох років.
Конструкція газового конвектора досить проста: кожух і теплообмінник. В якості теплоносія використовується природний газ або пропан-бутан, а сам теплообмінник побудований за принципом пальника і камери згоряння. Безпека газового конвектора обумовлена тим, що камера згоряння закрита, відповідно до приміщення не надходять продукти згоряння, а також завдяки наявності труби, що відводить продукти згорання за межі будинку.
Конвектор встановлюється таким чином, щоб зробити в стіні отвір для проведення димоотводним і повітрозабірних труби. Конструкція труби - це труба в трубі - в внутрішній трубі відбувається виведення продуктів згоряння, а в зовнішній трубі - забір повітря. Газовий конвектор працює за принципом природної конвекції, яка виникає через різницю щільності повітря і продуктів згоряння. Зовнішній вигляд газового конвектор особливо не відрізняється від інших видів конвекторів. Сучасний дизайн газового конвектора дозволить його установку в приміщеннях, з практично, будь-яким дизайном.

Конвектори опалення водяні - є ще одним підвидом опалювальних приладів. В основі конструкції водяного конвектора знаходяться труби - водяний теплообмінник, оребрені широкими ламелями, які спрацьовують як додаткові канали проходження повітря. Водяний конвектор може працювати за принципом природної та примусової конвекції. Водяні конвектори з примусовою циркуляцією теплоносія оснащені вентилятором, завдяки якому, швидкість обігріву приміщення значно збільшується. Корпус водяного конвектора не нагрівається вище 40 ° С, що виключає можливість отримання опіків при контакті з опалювальним приладом.

За способом кріплення, водяні конвектори бувають підлоговими, настінними і внутрипідложні. До того ж, водяний конвектор може використовуватися в автономній або централізованій системі опалення, що значно розширює сферу застосування. Крім того, водяний вбудований конвектор можна використовувати для приміщень з великою площею скління, високими стелями, а також приміщення з високою вологістю. Водяні конвектори опалення здатні витримувати тиск до 12 атмосфер. Відмітною перевагою водяного конвектора можна назвати рівномірний обігрів приміщення за рахунок конвекційного опалення.

Конвектори опалення - це опалювальні прилади нового покоління, які володіють високими показниками технічних характеристик, сучасним дизайном і адекватною ціною.

Автор: Поступайло Ірина

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado

Система зворотний осмос
Система зворотний осмос

Інформація про зворотний осмос: історія походження, характеристики, способи очищення.

Вибираємо теплі панелі
Вибираємо теплі панелі

На що слід звернути увагу при виборі теплових панелей? Про це вам розповість стаття виробників опалювального обладнання Уден-с. Теплові панелі - як сучасне обладнання для опалення приміщень різного призначення