Чи реально бойлер економічніше централізованої гарячої води ???

Нам дуже часто перед покупкою бойлера задають питання: скільки тягне електрики, який ТЕН краще, який об'єм вибрати для сім'ї з 3-4 чоловік ???


На всі ці питання відповісти не складно, але для кожного клієнта потрібно підібрати свій варіант.

Нижче ми розповімо вам історію експлуатації бойлера, за вихідними даними будуть вказані ціни і тарифи на червень 2015 року, без урахування субсидій.

 data-verified=Жила-була сім'я з 5 чоловік, і був у них бойлер з мокрим Теном на 50 л, який служив вірою і правдою понад 10 років. При цьому чистка бойлера відбувалася всього двічі, та й то за останні два роки. При тій чистці, з бойлера було вичищено відра два мула і водоростей (жартую), але видовище було не для людей зі слабкими нервами.
Так що так, шановні читачі, старі добрі бойлери можуть служити багато-багато років, чи прослужать так і нові бойлери, це хороший питання, на яке ви дізнаєтеся відповідь коли ваш бойлер піде в інший світ.

Хочу зазначити, що виробники надають на сучасні бойлери обігріву гарантію 1 рік на електричну частину і 5-7 років на бочку. Але, для того, щоб дана гарантія була вам представлена в потрібний момент ви повинні виконати кілька правил. По-перше, монтаж бойлера повинен здійснювати фахівець з потрібним рівнем допуску, який також повинен поставити відмітку про гарантії в паспорті бойлера. По-друге, бажано раз на рік проводити чистку бойлера. Частка бойлера - це запорука тривалого терміну служби, оскільки в цей час очищається ТЕН і бочка від усякої нечисті.
І ця нечисть - це електрохімічна корозія, яка з часом руйнує як нагрівальний елемент, так і шви бочки, через що може бойлер почати протікати.
Дозвольте вам розповітси, що відбувається з нагрівальним елементом, у випадку, якщо ви роками забуваєте про чищення.
На ТЕНові або нагрівальному елементі починає з'являтися накип, який з часом накопичується повністю покриваючи нагрівач. Це погано по двох причинах, по-перше - з роками, якщо його не чистити ТЕН буде руйнуватися, а по-друге - через цнй накип, бойлер стане повільніше нагрівати воду і більш інтенсивно використовувати електрику (через збільшення часу нагрівання).


Розрізняють бойлери з «сухим» і «мокрим» ТЕНом, при цьому бойлери з «мокрим» ТЕНом коштують гривень на 300-500 дешевше, але й термін служби у них трохи нижче.
Сухий ТЕНСухий ТЕН - це звичайний нагрівальний елемент, який знаходиться в захисній стеатитовий колбі, відповідно, ТЕН на пряму не контактує з водою, і тому весь накип може утворюватися тільки на колбі. Термін служби таких ТЕНів вище. Тут я не вказую терміни служби, тому що все залежить від багатьох факторів: бренд бойлера, тип води (м'яка або жорстка), інтенсивність експлуатації, наявність / відсутність водопідготовки і т.п.
Ще одна рекомендація для тривалого терміну служби бойлера - раз на 3-5 років заміна магнієвого анода або в міру його руйнування. Тому як магнієвий анод бере на себе весь удар і захищає ТЕН і бак від утворення корозії.
Економна рекомендація по бойлерам полягає в наступному, за замовчуванням, максимально допустима температура теплоносія в бойлері становить 75°С, але ви можете виставити і менше 55°С (нижче не рекомендується, щоб не розмножувалися бактерії), завдяки чому зменшитися час нагрівання бойлера і буде менше споживатися електрики.

Отже, під підсумовуючи, щоб бойлер служив вірою і правдою, потрібно робити періодичну очистку бойлера і стежити за станом магнієвого анода.

 data-verified=Повернемося до нашої сім'ї з 5 осіб, які активно експлуатують бойлер об'ємом 50 л, з потужністю ТЕНа 1,6 кВт. Нижче представлена таблиця споживання гарячої та холодної води, а також ціни.

Заради експерименту, в червні місяці бойлер був повністю відключений і всі члени сім'ї користувалися виключно гарячою централізованою водою.

Стабільні витрати на електроенергію для нагріву бойлера 100 кВт/міс, перевірено роками.

Витрати по воді цієї сім'ї:

Місяці

Холодна вода, м.куб

Ціна/м.куб

Гаряча вода, м.куб

Ціна/м.куб

Споживання бойлеру кВт/месяц

Ціна/кВт

Червень 2015

13

7,08

6

41

0

0

Травень 2015

16

7,08

1

41

100

0,61

Квітень 2015

11

7,08

3

41

100

0,61

Результати розрахунків:

квітень:
холодна вода - 77,88 грн
гаряча вода - 123 грн
бойлер - 61 грн

травень:
холодна вода - 113,28 грн
гаряча вода - 41 грн
бойлер - 61 грн

червень:
холодна вода - 92,04 грн
гаряча вода - 246 грн
бойлер - 0 грн

Підсумковий результат витрат по місяцях
У місяці, коли використовувався бойлер витрати на воду і світло складали
квітня: 261,88 грн
травень: 215,28 грн

У червні, як ми вже говорили, бойлер не використовувався загальні витрати за гарячу і холодну воду склали:
червень: 338 грн

Як бачите, результати очевидні, якщо порівнювати червень і травень місяць, то загальна сума переплати в червні склала 122 грн, а якщо порівнювати червня з квітнем, то всього 76 грн. Зверніть увагу, що тут представлені весняні та літні місяці, коли гаряча вода використовується в меншому обсязі, з порівняно з холодною порою року.
Прошу також відзначити, що бойлер досить старенький, і теплоізоляція в ньому не така як у сучасних бойлерів, і це за умови, що ТЕН жодного разу не змінювався, а чистився двічі в домашніх умовах.

І як хепі-енду, робимо висновок, що використовувати бойлер досить вигідно, і вигідно однозначно. Тому родина як користувалася бойлером, так ним користуватися і буде.
А якщо ви бажаєте подивитися різні бренди бойлерів, рекомендуємо перейти в наш каталог, а якщо бажаєте отримати детальну консультацію, звертайтесь за контактними номерами телефонів.

Завжди Вам раді, ІМ «КОТ»

Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками
Твердопаливні котли тривалого горіння. Монтаж своїми руками

Енергонезалежні твердопаливні котли набирають все більшої популярності через постійне подорожчання енергоносіїв і повсюдної неадекватності постачальників, що насолоджуються монополістичною системою роботи, що дісталася їм від СРСР

Тепловые завесы, принципы выбора
Тепловые завесы, принципы выбора

Большое количество производственных или коммерческих помещений ввиду специфики деятельности вынуждены периодически открывать двери, окна, ворота, технические проемы или же держать их длительное время полностью открытыми.

Это приводит к быстрому выстуживаю рабочих помещений. Решением являются тепловые завесы.

Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази
Як зекономити на опаленні в 1,5-2 рази

Унікальність газового котла конденсаційного типу: економія газу - 10-15%, економія на опаленні в 1,5-2 рази. Безкоштовна консультація: (098)728-79-12

Автономне опалення без зайвих турбот і витрат
Автономне опалення без зайвих турбот і витрат

Газовий конвектор - це газовий обігрівач, здатний автономно обігрівати приміщення від 20 до 50 м.кв. Перш ніж купити газовий конвектор, рекомендуємо ознайомитися з його характеристиками і будовою

Виробництво радіаторів Мірадо
Виробництво радіаторів Мірадо

Опис процесу виробництва радіаторів алюмінієвих і біметалічних Mirado